Zawody „Strongman 2021”

Dnia 21.05.2021r. odbyły się kolejne z serii oczekiwanych zawodów siłowych- „Wiosenne Drużynowe Siłowe Zawody Sportowe „Strongman 2021 ” ZPW w Łobżenicy. Zawody odbywały się na świeżym powietrzu w sercu placówki ZPW w Łobżenicy.

Organizatorami zawodów byli wychowawcy grupy drugiej: Wojciech Kienast, Waldemar Jasiak,  Krystian Manowski. W zawodach uczestniczyło  5 grup wychowawczych, które stanowiły rywalizujące ze sobą drużyny, zmagające się o najwyższe podium.

Startujący wychowankowie (zawodnicy) przed przystąpieniem do zawodów zostali zapoznani z regulaminem oraz zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w poszczególnych konkurencjach i w trakcie trwania zawodów.

Za zajęcie I, II I III miejsca drużyny otrzymały puchary oraz dyplomy pamiątkowe, które zostały ufundowane przez Dyrekcję Zespołu Placówek Wychowawczych w Łobżenicy.

Natomiast miejsca IV i V nagrodzone zostały pamiątkowymi dyplomami. Ponadto  został wyłoniony najlepszy zawodnik w konkurencji indywidualnej (wielokrotnym wyciskaniu sztangi leżąc o wadze 40kg), który nagrodzony został pucharem oraz pamiątkowym dyplomem.

Zawody przebiegły w miłej atmosferze połączonej z zaciętą rywalizacją sportową, dając podopiecznym wiele radości i wspomnień. Wychowankowie z niecierpliwością oczekują na kolejne edycję zmagań siłowych.