Zwiedzamy okolice Łobżenicy, udzielamy się społecznie i grilujemy

24 maja wychowankowie IV grupy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łobżenicy po raz kolejny z wielką ochotą wybrali się do Domu Pomocy Społecznej w Chlebnie.  Pod opieką wychowawców Macieja Dyrli oraz Marka Główczewskiego trasę do Chlebna przemierzyli rowerami.  Nad grupą czuwał również pedagog Andrzej Romanek.

Z uwagi na sprzyjającą aurę oraz możliwość zapoznania się z okolicami i ich niewątpliwie uroczymi widokami grupa IV wraz z wychowawcami pokonała trasę z Łobżenicy do Chlebna rowerami. Po dotarciu na miejsce, chłopcy pełni entuzjazmu i energii wykonywali prace porządkowe na terenie wokół Domu Pomocy Społecznej w Chlebnie. Wszelkie zlecone prace były wykonane sumiennie i z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa.

Głównym celem świadczenia pomocy przez wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łobżenicy na rzecz środowiska Domu Pomocy Społecznej w Chlebnie jest zaangażowanie w pomoc innym, poczucie przydatności, wzrost pewności siebie, zdobycie nowego doświadczenia, poznanie swoich słabych i mocnych stron oraz wzrost aktywności.

Zwieńczeniem prac wykonanych przez chłopców był zorganizowany przez wychowawców w drodze powrotnej grill przy jeziorze Trzebońskim. Kiełbaski z grilla, cały dzień na świeżym powietrzu, satysfakcja z niesionej pomocy po raz kolejny przyczyniły się do integracji grupy IV.

Podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łobżenicy czuli się dowartościowani oraz wrócili do Placówki zadowoleni i chętni do podejmowania kolejnych  podobnych działań.